Lektura obowiązkowa – zdrowie, odżywianie, medycyna naturalna

Lektura obowiązkowa – zdrowie, odżywianie, medycyna naturalna

written by Agnieszka Agata Danka Magdalena 16 lutego 2017
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O czym dzisiaj? Książki o zdrowiu, diecie i medycynie naturalnej, które przeczytałyśmy i które polecamy 🙂 milej lektury! Więcej pozycji, które czytaliśmy i które bezwzględnie polecamy znajdziesz na naszej Czytelni!

Linki w artykule to tzw. linki afiliacyjne, co oznacza, że jeśli zrobisz zakupy klikając w którykolwiek z nich, dostaniemy za to prowizję, co pomoże nam na prowadzenie bloga na najwyższym poziomie. Więc dzięki, jeśli kupisz coś z myślą o nas! Jednocześnie zachęcamy do rozważnego wydawania pieniędzy 🙂

„Apteka natury. Poradnik zdrowia” Jadwiga GórnickaProjekt Lepiej Czytelnia Apteka natury

„Apteka natury. Poradnik zdrowia” to polska biblia zdrowego odżywiania, którą koniecznie trzeba mieć na półce. Bardzo dobrze uporządkowana, łatwo w niej znaleźć przydatne informacje, Książka zawiera również masę ciekawych porad o zastosowaniu roślin i ziół. Niektóre opinie nie są w duchu dzisiejszej dietetycznej awangardy, informacje bywają przestarzałe. Wciąż polecamy, chociaż do niektórych zaleceń podchodzimy sceptycznie.

„Detoks alkaliczny” Beata Sokołowska

Projekt Lepiej - książki które aktualnie czytamy. Detoks alkaliczny Beata Sokołowska

W książce „Detoks alkaliczny” autorka pisze, że „oczyszczanie organizmu z toksyn to najlepsze, co możemy dla siebie zrobić, by czuć się lepiej”. Książka jest bardzo obszerna, dopracowana, pełna rzetelnej wiedzy o prawidłowym przygotowaniu się do detoksu i przebyciu dopasowanego do naszych potrzeb oczyszczania. Jeśli chcesz zrobić detoks, warto mieć tę pozycje w domu – właściwie możesz opierać się tylko na niej. Dodatkowo treść jest wzbogacona w niezbędne do wykonania oczyszczania przepisy. Przez całą książkę przewijają się wypowiedzi osób, które przeszły już detoks i opisują pozytywne skutki oczyszczenia. Cytaty są jednocześnie wspaniałą zachętą do działania.

„Ja, kobieta” Cameron Diaz i Sandra BarkProjekt Lepiej Czytelnia Ja kobieta

„Ja, kobieta” – dość ogólna pozycja dla początkujących, ale podoba nam się filozofia autorek. Informacje są przedstawione w niezwykle atrakcyjnej formie. Nie uważamy, że wszystkie informacje przedstawione w książce mają jakąś wielką wartość merytoryczną (np. porady o tym, na jakich olejach smażyć, są bezsensowne). Ale za to znajdziesz tu garść interesujących faktów o ewolucji diet i sposobu odżywiania w USA, podstawowe informacje o treningu i dbaniu o siebie. Jeśli zaczynasz swoją przygodę ze zdrowym stylem życia, możesz śmiało zacząć od tej pozycji.

„Kuchnia polska bez pszenicy” Marta Szloser i Wanda Gąsioriwska

„Kuchnia polska bez pszenicy”Projekt Lepiek - książki które czytamy - Kuchnia polska bez pszenicy jest książką zarówno dla osób uczulonych, nietolerujących i nadwrażliwych na białka glutenowe, jak i dla tych, którzy chcą pozbyć się pszennego brzucha lub boją się glutenu jak ognia. Autorki – Marta Szloser i Wanda Gąsiorowska – na wstępie radzą, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów oraz tłumaczą, czym jest zagadkowe „E” na etykietach produktów spożywczych. Przedstawiają zamienniki zbóż glutenowych i radzą co robić, by słodkie po eliminacji cukru było nadal słodkie i przede wszystkim zdrowe! Książka jest kopalnią znakomitych i smakowitych przepisów.

„Ukryte terapie” Jerzy Zięba

„Ukryte terapie”Projekt Lepiej Czytelnia Ukryte terapie Jerzego Zięby – Książkę podsunęła Dance jej babcia – doktor farmacji. Na początku trudno jest przedrzeć się przez gąszcz dziwacznie skonstruowanych zdań, ale zdecydowanie jest to pozycja, którą każdy powinien przeczytać. Autor dzieli się swoją niesamowitą wiedzą i długoletniemu doświadczeniem w zakresie naturopatii.
Polecamy też serię wywiadów z Jerzym Ziębą. Jest ich mnóstwo, możesz sobie słuchać tygodniami w drodze do pracy lub na siłowni.

„Zdrowa woda. Eliksir młodości i piękna” Sonia Lucano

Projekt Lepiej. Zdrowa woda. Eliksir młodości i piękna. Sonia Lucano.Znudziło Ci się już picie zwykłej wody? Agata przybywa z pomocą i poleca „Zdrową Wodę. Eliksir młodości i piękna” Sonii LucanoTo w pewnym sensie „standardowa” książka kucharska z przepisami. Tyle tylko, że w recepturach główną rolę gra woda. Książka zawiera 30 przepisów na wodę oczyszczającą. Autorka zachęca do samodzielnych poszukiwań ulubionych kompozycji smakowych i tworzenia własnych przepisów na wody witaminowe. Ulubiona kompozycja Agaty to prosty i szybki w przygotowaniu napój z zielonej herbaty, limonki i mięty.

Co jeszcze warto przeczytać?

Bądź z nami!

Piszemy dla Ciebie, wiec chcemy wiedzieć, co myślisz! Zostaw nam swoją opinię i dobre rady w komentarzu. Jakieś pytania?

Jeśli masz chęć podzielić się swoimi doświadczeniami, możesz wraz z nami tworzyć Projekt Lepiej. Ten blog jest dla Ciebie i chcemy, byś był jego częścią. Aby opublikować gościnny wpis na blogu, napisz na kontakt@projektlepiej.pl lub wypełnij nasz formularz kontaktowy.

Na Facebooku przypominamy o nowościach i dzielimy się treściami, które uważamy za wartościowe. Na Instagramie dzielimy się naszą codziennością, która – mamy nadzieję – będzie dla Ciebie źródłem inspiracji. Będziemy wdzięczne za Twoje „lubię to!” na facebooku – możesz to zrobić bezpośrednio na blogu w ramce powyżej po prawej stronie lub naszym profilu.

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych wpisów, koniecznie zapisz się na Lepszy Newsletter

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
1 comment

Podobne wpisy