Książki o zdrowiu, które trzeba przecztać w nowym roku

Książki o zdrowiu, które trzeba przecztać w nowym roku

written by Danka 23 stycznia 2017
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Dziś o książkach w temacie: zdrowie, uroda, medycyna naturalna. Krótko o kilku pozycjach, które znalazłam pod choinką na Święta. Jakie książki o zdrowiu, zdrowym odżywianiu, medycynie naturalnej i urodzie trzeba przeczytać w nowym roku?

Bardzo staram się być molem książkowym 🙂 … i pewnie każdy, kto chce lepszego życia ma takie ambicje. Kiedyś na Sylwestrze z grupą przyjaciół powiedziałam głośno, że co roku robię podsumowanie minionych 12 miesięcy i spisuję plany na kolejne – w tym rozliczam się z ilości przeczytanych lektur. Wyszło na to, że przeczytałam tamtego roku jakies 8 – 9 książek typu „self help”. Ktoś skomentował, że to bardzo smutne, że nie czytam książek dla przyjemności… A dla mnie to bardzo wesołe, że nauka sprawa mi radość :). (Tak BTW czytam książki dla „fanu”, ale tylko w obcym języku, którego akurat się uczę… ).

Mam wciąż wydłużającą się listę książek do przeczytania, nie mam już miejsca na półkach… Jakoś nie mogę przestać. Dlaczego? Być może całą teorię do podbicia świat już mam, ale ciągłe czytanie sprawia mi radość i motywuje mnie do działania. W każdej książce znajdę co najmniej jedną użyteczną wskazówkę.

Książka, której nigdy nie przeczytasz, nie może ci pomóc.
– Jim Rohn

Co planuję przeczytać w tym roku w tematyce zdrowie, witalność, uroda, trening, odżywianie, medycyna naturalna? Oto kilka pozycji, które pojawiły się pod choinką.

Książki o zdrowiu i urodzie, które warto przeczytać:

„Timeless Secrets of Health and Rejuvenation” Andreas Moritz

Jest opasła jak biblia – i zapisana małymi literkami. Kupiłam ją w wersji angielskiej, bo już od dawna mało czytam po polsku… a poza tym pozwala mi to dzielić się moją świeżo zdobytą wiedzą z ukochanym. Andreas Moritz jest jednym z bardziej znanych autorów w dziedzinie medycyny naturalnej i naturopatii, czytałam już jego „Rak nie jest chorobą” i byłam zachwycona (tak przy okazji – to jest jedna z książek, która każdy powinien przeczytać!). Tak więc nie mogę się doczekać. Pewnie zajmie mi cały rok przeczytanie tego opasłego tomiska.

„Ukryte Terapie 2” Jerzy Zięba

Druga część słynnych „Ukrytych terapii”, o których pisałyśmy w naszej Czytelni. Pod choinką w moim domu było w tym roku 5 egzemplarzy – dla każdego w rodzinie :). Mam nadzieję, że druga część będzie co najmniej tak fascynująca jak pierwsza. Jeśli nie czytałaś „Ukrytych terapii”, polecamy.

O pierwszej części „Ukrytych Terapii” pisałyśmy już w Czytelni.

„Ziołowe ambrozje” Stefanii Korżawskiej

Mam kilka jej książeczek pani Korżawskiej, wszystkie mają podobną strukturę: trochę poezji (pani Stefania pisze przepiękną polszczyzną! Podejrzewam, że samo czytanie tak pięknie sformułowanych zdań działa uzdrawiająco) a potem niesamowite przepisy na ziołowe specyfiki oraz informacje o działaniu poszczególnych roślin. Każda jej książka jest przy tym niesamowitą skarbnicą wiedzy o polskich roślinach – kiedy tylko czytam jej przepisy, mam ochote wybiec do lasu i nazbierać czegokolwiek 🙂 Zainspirowana lekturą innych pozycji autorki ostatniego lata jesienią podczas spacerów zbieram liście babki, mlecza, pokrzywy i malin, a potem w domu myłam i dodawałam do sałatek. Czuję więc, że czeka mnie nie tylko lepsze samopoczucie, ale i odkrywanie nowych smaków.

„Prosta droga do zdrowia” Stefanii Korżawskiej

„Prosta droga do zdrowia” jest pozycją dość specjalną, bo autorka pisze o oczyzczaniu organizmu i prawidłowym odżywianiu. Z tego, co się orientuję, pani Stefania poleca głównie potrawy gotowane, rozgrzewające – a to ze względu na nasz zimny i paskudny klimat (jest środek zimy, czasem to kocham, ale czasem nienawidzę). Reszty dowiem się, jak przeczytam. Sama jednak zauważyłam, że kiedy na dworze ciemno i zimno, nie mam ochoty na surowe – zuepłnie inaczej niż latem, kiedy mogę całymi dniami niczego nie gotowac i tylko wcinac maliny,i pomidory i ogórki.

Mam jeszcze kilka innych książeczek Stefanii Korżawskiej, wszystkie og mojej babci, więc czytam sobie powolutku do poduszki 🙂

Czytaj czytaj. I nie łudź się, że o Twoje zdrowie ktoś zadba lepiej od Ciebie 🙂

Powyższe linki to tzw. linki afiliacyjne, co oznacza, że jeśli zrobisz zakupy klikając w którykolwiek z nich, dostaniemy za to prowizję, co pomoże nam na prowadzenie bloga na najwyższym poziomie. Więc dzięki, jeśli kupisz coś z myślą o nas! Jednocześnie zachęcamy do rozważnego wydawania pieniędzy 🙂

Co jeszcze warto przeczytać?

Bądź z nami!

Piszemy dla Ciebie, wiec chcemy wiedzieć, co myślisz! Zostaw nam swoją opinię i dobre rady w komentarzu. Jakieś pytania?

Jeśli masz chęć podzielić się swoimi doświadczeniami, możesz wraz z nami tworzyć Projekt Lepiej. Ten blog jest dla Ciebie i chcemy, byś był jego częścią. Aby opublikować gościnny wpis na blogu, napisz na kontakt@projektlepiej.pl lub wypełnij nasz formularz kontaktowy.

Na Facebooku przypominamy o nowościach i dzielimy się treściami, które uważamy za wartościowe. Na Instagramie dzielimy się naszą codziennością, która – mamy nadzieję – będzie dla Ciebie źródłem inspiracji. Będziemy wdzięczne za Twoje „lubię to!” na facebooku – możesz to zrobić bezpośrednio na blogu w ramce powyżej po prawej stronie lub naszym profilu.

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych wpisów, koniecznie zapisz się na Lepszy Newsletter

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
1 comment

Podobne wpisy